Odd Down Summer Series Round Seven – Results

Men 4th

1 7 Stuart Hardy Bristol RC
2 27 Luke Voss Avid Sport
3 22 Will Clark Das Rad Klub
4 14 Ash Lilliott Performance Cycles
5 28 Simon Hunt 0
6 17 Christopher Owram Cardiff Ajax CC
7 15 Tilemachos Makropoulos 0
8 20 Adam Whittaker Salt & Sham Cycle Club
9 3 Christopher Chapman Bristol South CC
10 19 Lewis Whitcombe Webbs 1902 Cycling Club
11 2 Roger Chamberlain VCEquipe/FlixOralHygiene/Propulse
12 9 Dan Hopes Rapha Cycling Club
13 10 Robin Hunt Bristol RC
14 4 Matthew Dewey Complete Cycle Works
15 18 Michael Parkin-White University of Bristol CC
16 8 Oliver Hayward Team Striking Bikes
17 1 Paul Allen Bath Cycling Club
18 6 Finn Hammersley Rapha Cycling Club
19 11 Aron Jarvis 0
20 12 Mark Kemp 0
21 24 David Clarke London Dynamo
22 21 Sam Whitehead Bristol South CC
23 23 Joe Cierpik 0
24 13 Tim Lages 0
25 25 Joshua Lawson Das Rad Klub
26 29 Matt Smart 0
27 5 Stefan Golledge 0
28 16 Philip Mossman 0
29 26 Alex Moulder Webbs 1902 Cycling Club

Women 4th

Pos Number Name Surname Club
1 1 Nicole Coates Performance Cycles
2 2 Sally Frapwell VeloVitesse
3 5 Laura Wells Mickey Cranks CC
4 3 Joanna Goodhead Avid Sport
5 4 Sarah Ward

Men 2,3

1 19 Tom Sharp Bristol RC
2 6 Shaun Cook Bristol RC
3 1 Robert Abraham BIKESTRONG-KTM
4 11 Kieron Goodwin Latchem Sunwise Race Team
5 2 Nicholas Anderson Salt & Sham Cycle Club
6 4 Daniel Carr Salt & Sham Cycle Club
7 18 Thomas Price Avid Sport
8 14 Ashley Hutchison VC St Raphael
9 8 James Dudden Latchem Sunwise Race Team
10 3 Liam Cahill Somer Valley CC
11 24 Euan Taylor Avid Sport
12 7 Chris Downham Bristol RC
13 5 Jacques Coates Cycle Team OnForm
14 20 Matthew Stephenson Salt & Sham Cycle Club
15 23 Lee Evangelista BIKESTRONG-KTM
16 9 Darren Edwards Bath Cycling Club
17 10 Darren Gardner Bath Cycling Club
18 15 Edward Jackson Islington Cycling Club
19 16 Duncan Lancashire Bath Cycling Club
20 21 Paul Walsingham The Cycle Room
21 12 Rob Hardyman Forever Pedalling
22 22 Steven Whitehurst Somer Valley CC

Women E,1,2,3

1 1 Lucy Driver Forever Pedalling
2 9 Charlotte Berry VeloVitesse
3 5 Nikki Toomer Exeter Wheelers
4 8 Sophie Barnes Army CU
5 2 Lucy Gadd Liv Halo CC
6 10 Laura Curle Liv Halo CC
7 11 Laura Rayner Westbury Wheelers
8 12 Juliet Elliott
9 4 Rosie Nunnerley Das Rad Klub
10 7 Stehpie Prince VeloVitesse
11 14 Lucy Rowe Das Rad Klub
12 13 Olive Holliday Somer Valley CC
13 6 Karen Spiteri Avid Sport