Round 1

Round 2

Round 3

Round 4 results:

Women’s 4th Cat

Pos Num First Name Last Name Club / Team Name Licence Category
1 12 Rose McGovern Cowley Road Condors 4th
2 1 Laura Bosomworth 4th
3 10 Eleanor Jaskowska Bristol South CC 4th
4 7 Kelly Murphy 4th
5 101 Nicola Le Brocq URDT  4th
6 9 Sara James Clevedon & District RC 4th
7 15 Hannah Quay Palmer Park Velo RT 4th
8 8 Carolyn Ireland DHCyclesport Cycling Club 4th
9 2 Katy Burke
10 4 Rachel Hackman Royal Navy & Royal Marines CA 4th
11 14 Keisha Michael Velo Club Walcot 4th
12 107 Sarah Crowther Avid Sport 4th
13 20 Lilyella Harland fairweather 4th
14 18 Jasmine Hallworth 4th
15 19 Grace Dempsey 4th
16 16 Jen Sykes 4th
17 13 Melissa McGovern Palmer Park Velo RT

Women 2/3 Cat

Pos Num First Name Last Name Club / Team Name Licence Category
1 102 Caitlin Bower Swansea University 3rd
2 4 Lucy Gadd Storey Racing 2nd
3 3 Becky Evans PDQ Cycle Coaching  3rd
4 10 Lucy Monk Exeter Wheelers 2nd
5 6 Olive Holliday VeloVitesse 3rd
6 7 Rosie Lyon-Smith University of Bristol CC 3rd
7 8 Maria Powell Radeon-Cycology RT 3rd
8 1 Nicole Coates Performance Cycles 3rd
9 9 Emily Slavin Avid Sport 3rd
10 2 Sally Crocker Avid Sport 3rd
11 5 Joanna Goodhead Avid Sport 3rd
DNS 101 Karen Spiteri Avid Sport 3rd

Men 4th Cat

Pos Num First Name Last Name Club / Team Name Licence Category
1 25 Nick Livermore Bristol South CC 4th
2 19 Tom Holden 4th
3 38 Joe Vassay Glevum RC 4th
4 33 Jacob Sargent Bristol RC 4th
5 14 Ricky Goldswain Bristol RC 4th
6 42 Daniel Capel-Smith University of Bath Cycling Club 4th
7 17 Sam Hardy University of Bath Cycling Club 4th
8 5 James Brooks University of Bath Cycling Club 4th
9 43 Grant Reynolds Army Cycling Union 4th
10 40 Anthony Weare Chippenham & Dist Whls 4th
11 4 Jacob Bacon TY Cycles 4th
12 26 Samuel Lane 4th
13 35 Matthew Smart Bradford on Avon 4th
14 6 Roger Chamberlain VCEquipe/FlixOralHygiene/Propulse 4th
15 9 Ted Cross Yorkshire Road Club 4th
16 41 Samuel Whitehead Bristol South CC 4th
17 20 Dan Hopes Rapha Cycling Club 4th
18 15 Hugh Gorton Bath Cycling Club 4th
19 21 Nick Howard 4th
20 1 Josh Allen Sid Valley CC 4th
21 32 Dennis Randell Chepstow Cycling Club 4th
22 16 Thomas Hall Bristol South CC 4th
23 10 Benjamin Elkins-Green Salt & Sham Cycle Club 4th
24 34 Matthew Skeats University of Bristol CC 4th
25 2 Jacob Anderson Cowley Road Condors 4th
26 12 Peter Geaves 4th
27 8 Gary Cousins 4th
28 39 Ian Wallis Tri UK 4th
29 24 Craig Lambert Chepstow Cycling Club 4th
30 7 James Collins
31 27 James Manthorp Clevedon & District RC 4th
32 36 Garett Stanhope 4th
33 18 David Hatton 4th
34 23 Noah Kirby 4th
DNF 103 Maximillian Ashwanden University of Bath Cycling Club 4th
DNF 11 Chris Francis Velo Club Bristol 4th
DNF 13 Jake Godfrey Bradford on Avon 4th
DNF 29 Ben Peters 4th
DNF 37 Adam Tucker Avid Sport 4th
DNS 22 Alec Johnson Westbury Wheelers 4th
DNS 28 Martin Palmer 4th
DNS 30 Alexander Pilgrim 4th
DNS 31 Barry Pope 4th

Men 2/3 Cat

Pos Num First Name Last Name Club / Team Name Licence Category
1 13 Iwan Evans The Bulls 3rd
2 27 Sam Lindsay 73Degrees CC 3rd
3 24 Liam James-Morris Team Backstedt/Hotchillee 3rd
4 3 Elliot Barratt Bath Cycling Club 3rd
5 33 Will Page Royal Navy & Royal Marines CA 2nd
6 9 Morgan Curle Nopinz Latchem Development Team 2nd
7 106 Dan Byrne Black Line 3rd
8 10 Bryn Davies The Bulls 3rd
9 15 Kieron Goodwin Nopinz Latchem Development Team 2nd
10 30 Joe Monk Exeter Wheelers 2nd
11 101 Thomas Day Giant Cycling Club – Halo Films 2nd
12 16 Nathan Hallett Nopinz Latchem  Race Team 2nd
13 1 Jamie Atkins University of Bristol CC 3rd
14 35 Robert Pears Bath Cycling Club 3rd
15 70 David Hird Halesowen A & CC 3rd
16 5 Oliver Beresford Velo Club Venta 2nd
17 2 Ryan Baggs Nopinz Latchem Development Team 3rd
18 43 Euan Taylor Giant Cycling Club – Halo Films 3rd
19 18 Danny Havey Fareham Wheelers Cycling Club 3rd
20 8 Nick Cox Bristol South CC 3rd
21 28 Julian Lockwood Primera-TeamJobs 3rd
22 86 Joe Peatson BIKESTRONG-KTM 2nd
23 4 Thomas Bass Nopinz Latchem Development Team 2nd
24 26 Fraser Joyce Cotswold Veldrijden 3rd
25 12 Andy Edwards BIKESTRONG-KTM 2nd
26 32 Christopher Owram PDQ Cycle Coaching  2nd
27 25 William Jewitt Avid Sport 3rd
28 23 Lawrence James Cotswold Veldrijden 3rd
29 29 Martin MacDonald Bath Cycling Club 3rd
30 22 Nick Jackson Van Moer Cycling Team 3rd
31 42 David Stoyle Bath Cycling Club 3rd
32 21 Ashley Hutchison VC St Raphael 2nd
33 107 Steven Cottington Bath Cycling Club 3rd
34 39 Evan Richards 1st Chard Whls 3rd
35 40 Cian Roberts Towy Riders 3rd
36 44 Andrew Turner Bristol South CC 3rd
37 37 Peter Phillips Bath Cycling Club 3rd
38 17 Spencer Hardman Salt & Sham Cycle Club 3rd
39 34 Joseph Parrott Bpm Coaching  3rd
40 31 Ian Mountjoy Bristol South CC 3rd
DNF 41 William Ryan Team Tor 2000 KALAS 3rd
DNS 14 Sam Freeman Hargroves-Montezuma’s 3rd
DNS 19 Andrew Henderson Nopinz Latchem Development Team 3rd
DQ 38 Thomas Price Avid Sport 3rd