Round 3 results:

Women’s 3/4 Cat

Number Position First Name Last Name Club / Team Name
3 1 Becky Evans PDQ Cycle Coaching
14 2 Rosie Lyon-Smith University of Bristol CC
28 3 Lucy Collins
8 4 Olive Holliday VeloVitesse
29 5 Lucy Scott Avid Sport
107 6 Rose McGovern Cowley Road Condors
19 7 Maria Powell Radeon-Cycology RT
23 8 Emily Slavin Avid Sport
26 9 Emily Walton Beeston CC
30 10 Frances Bromley Avid Sport
4 11 Sally Frapwell VeloVitesse
2 12 Amy Dunwell BCR Racing
10 13 Eleanor Jaskowska Bristol South CC
5 14 Joanna Goodhead Avid Sport
18 15 Lucy Parsons Jam Cycling RT coached by BPC
9 16 Sara James Clevedon & District RC
13 17 Nicola Le Brocq URDT
25 18 Jennifer Bolsom BOR Racing
1 19 Sally Crocker Avid Sport
6 20 Emily Griffiths Better Cycling
20 21 Hannah Quay Palmer Park Velo RT
11 22 Amanda Karlsson PDQ Cycle Coaching
12 23 Helen Kuhlman Avid Sport
24 24 Charlotte Procter Bath CC
7 25 Rachel Hackman Royal Navy & Royal Marines CA
15 26 Niamh Mandeville Poole Wheelers CC
31 27 Lauren Booth Newport Velo
16 28 Melissa McGovern
21 DNF Hannah Schneider Rapha Cycling Club
27 DNF Zoe Lawrence 73 Degrees
22 DNS Laura Senior VCGH

Women E/1/2/3 Cat

1 1 Lucy Gadd Storey Racing
3 2 Lauren Johnston Avid Sport
23 3 Emily Slavin Avid Sport
5 4 Lucy Monk Exeter Wheelers
19 5 Maria Powell Radeon-Cycology RT
2 6 Molly Hodges Avid Sport
4 7 Karen Spiteri Avid Sport

Men 3/4 Cat

32 1 Robert Pears Bath Cycling Club
22 2 Liam James-Morris Team Backstedt/Hotchillee
41 3 Cian Roberts Towy Riders
15 4 Bryn Davies The Bulls
6 5 Elliot Barratt Bath Cycling Club
43 6 Charlie Shields Bath Cycling Club
46 7 Euan Taylor Giant Cycling Club – Halo Films
23 8 William Jewitt Avid Sport
13 9 Steven Cottington Bath Cycling Club
20 10 Andrew Henderson Latchem Sunwise Race Team
21 11 Lawrence James Cotswold Veldrijden
5 12 Ryan Baggs Latchem Sunwise Race Team
42 13 Jacob Sargent Bristol RC
33 14 Peter Phillips Bath Cycling Club
28 15 Conor McGoldrick University of Bath Cycling Club
48 16 Harry Tucker Avid Sport
53 17 Martin Palmer
2 18 Maximillian Ashwanden University of Bath Cycling Club
8 19 James Brooks University of Bath Cycling Club
49 20 Anthony Weare Chippenham & Dist Whls
45 21 David Stoyle Bath Cycling Club
38 22 Evan Richards Giant Cycling Club – Halo Films
34 23 Thomas Price Avid Sport
3 24 David Atkinson Bath Cycling Club
40 25 Daniel Riggs BIKESTRONG-KTM
9 26 Ethan Browne The Bulls
19 27 Danny Havey Fareham Wheelers Cycling Club
26 28 Robert Lewis Royal Navy & Royal Marines CA
47 29 Adam Tucker Avid Sport
18 30 Ricky Goldswain Bristol RC
4 31 Jacob Bacon TY Cycles
31 32 Joseph Parrott Bpm Coaching
39 33 Thomas Riches
1 34 Josh Allen Sid Valley CC
29 35 Ian Mountjoy Bristol South CC
101 36 Christopher Chapman Bristol South CC
44 37 Matthew Skeats University of Bristol CC
102 38 Adam Chilvers
37 39 Peter Reynolds
35 40 Dennis Randell Bristol Cycling Development Squad
25 41 Craig Lambert Chepstow Cycling Club
7 42 James Berry Wheal Velocity
52 43 Paul Colman Pembs Velo
36 44 Sam Read
10 DNF Dan Capel-Smith University of Bath Cycling Club
14 DNF Jack Dallyn Exeter Wheelers
17 DNF Rhys Flint VELOFLOW CC
27 DNF Martin MacDonald Bath Cycling Club
30 DNF James Norwood G!RO Race Team
51 DNF Mark Goodhead Mercia CC

Men E/1/2/3 Cat

1 7 Robert Abraham BIKESTRONG-KTM
4 1 Oliver Beresford Velo Club Venta
19 2 Dan Coleman Plan 2 Ride
9 3 Ashley Hutchison VC St Raphael
101 4 Adrian Lawson Nopinz Latchem Development Team
8 5 Kieron Goodwin Nopinz Latchem Development Team
2 6 Jamie Atkins University of Bristol CC
10 8 Liam James-Morris Team Backstedt/Hotchillee
6 9 Bryn Davies The Bulls
14 10 Cian Roberts Towy Riders
17 11 Euan Taylor Giant Cycling Club – Halo Films
18 12 Joe Monk Exeter Wheelers
15 13 Mateusz Rydlewski Bristol Cycling Development Squad
16 14 Jason Streather PDQ Cycle Coaching
12 15 Christopher Owram PDQ Cycle Coaching
20 16 George Beck BIKESTRONG-KTM
3 17 Elliot Barratt Bath Cycling Club
5 DNF Ethan Browne The Bulls